top of page

Premiéra temné detektivky Storáče už tuto neděli!

Stará aréna chystá pro ostravské publikum další porci napětí. Nekonvenčně pojatá detektivka Storáče vzniká podle scénáře Martina Macháčka pod režijním vedením Milana Cimeráka. Premiéru bude mít v neděli 28. ledna.


“Detektivka temná jako pravá německá čokoláda”, jeden z podtitulů právě vznikající hry naznačuje inspirační zdroje, zároveň ale i to, že v příběhu nejde jen o nalezení pachatele.


“Storáče jsou pro mě hra s detektivním žánrem, hra s klišé i s kritikou společnosti. Především ale hra s fantazií diváka,” vysvětluje režisér Milan Cimerák. “Naším cílem není krystalicky čistá forma s přísnými pravidly, ale volná hra s žánrem, pobavení a napětí s mysteriózním nádechem,” dodává.


Hlavní postavou je detektiv Fridrich Himmelmüller, který svým jménem odkazuje na zlatou éru německé detektivky devadesátých let, kdy obrazovkám kralovali komisaři typu Schimanski. Tehdy ještě nikdo netušil pozdější zrod rozličných Quality TV a jejich minisérií.


“Už tehdy bylo ale cool si nějaký vlastní seriál cele vysnít. S hrdinou, co kráčí do temnoty, nejlépe s dvěma (ne jednou pistolí), kterému se krásky vrhají nikoli do náručí, ale ze skály před očima. Seriál se soundtrackem jako varhanní symfonií, s hodně špinavými barvami a morem nakaženými krysami,” říká autor Martin Macháček. “Storáče jsou tedy první epizodou kdysi zamýšlené trilogie o detektivovi, který najde doslova všechno, až zapomene, kým skutečně byl,” uzavírá autor scénáře.


Žánr detektivky zapadá do dramaturgického plánu aktuální sezóny. Ta tentokrát dává prostor autorským představením, která vycházejí z brakové literatury a pokleslých žánrů.


Od listopadu je na repertoáru úspěšný brakový thriller Mrtvé oči, který je společným dílem ostravských herců a studentů pražské DAMU. Následovat bude horor a western.


STORÁČE

Autor:

Martin Macháček

Hrají:

Isabela Firlová,

Petra Lorencová,

Milan Cimerák,

Šimon Krupa,

Režie:

Milan Cimerák

Premiéra 28. ledna, reprízy 5, a 25. února.


Vstupenky pořídíte na baru v kavárně Staré arény nebo online ve službě GoOut.
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page