Janáček ´90 - připojte se k happeningu

06.06.2018

Přijďte si poslechnout Janáčkovy smyčcové skladby v nezapomenutelné atmosféře Kostela sv. Václava. Poslech hudby bude doprovázen divadelními a tanečními obrazy, inspirovanými životem a dílem skladatele Leoše Janáčka.

 

 

ZÁPISNÍK ZMIZELÉHO

 

hudebně divadelní happening

k 90. výročí úmrtí Leoše Janáčka

 

28. června 2018

Kostel sv. Václava

19:00

 

 

Leoš Janáček 

 

je český hudební skladatel. Většinu svého života byl jako tvůrce opomíjen a jeho dílo bylo nepochopeno soudobou hudební obcí. Snad pro to, že téměř o půl století předběhl vývoj v hudebním světě. Leoš Janáček je autorem několika moderních oper, které vznikly v době, kdy opera ještě podléhala manýrám romantismu. Jeho pokrokové myšlení tedy o několik desítek let předběhlo proud moderny, který později změnil konvence hudebního myšlení.

 

Po většinu svého života byl respektován jako učitel hudby a sběratel lidových písní. Ale zásadní část jeho díla, pokrokové opery, ve své době zcela narazily a setkaly se s nepochopením, byly dokonce označovány za diletantské. V dnešní době jsou celosvětově známé a uznávané, dobývají jeviště světových scén a patří k dílům, která nestárnou, ale zrají.Jen díky své houževnatosti dokázal Janáček sám obhajovat svůj umělecký názor.

 

Připomeňme si k poctě výročí tohoto zajímavého rodáka z nedalekých Hukvald, bouřliváka s šedivou kšticí a knírem, skladatele s nelehkým životním osudem.

 

Divadelně hudební happening s názvem ZÁPISNÍK ZMIZELÉHO připomene Janáčkovu hudbu a také přinese divadelní, pohybové a taneční obrazy inspirované Janáčkovým životem.

 

Koncept a režie: Pavel Gejguš

 

Představení se odehraje pouze jednou. Nepropásněte tedy ojedinělou možnost ho shlédnout.

 

Vstupenky můžete zakoupit na baru kavárny Stará aréna, nebo online.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2020 Stará aréna

kudyznudy_logo.png