Blíží se premiéra grotesky o lásce

26.05.2017

Nenechte si ujít poslední premiéru sezóny!

LETĚT - Groteska o lásce bude poprvé k vidění 4. června v 19:30. Na co se můžete těšit? Prozradí autor hry a režisér Pavel Gejguš. Přečtěte si rozhovor!

 

- Kam se poletí?

 

Ta hra se jmenuje Letět, ale má podtitul "Groteska o lásce". Odehrává se na jedné narozeninové oslavě, která se zrovna nepovedla. To "letět" má více významů. Jeden z nich je, že se tam promítají sny o létání. Potom je to o vztazích. Ta touha uletět, je snaha dostat se ze vztahových problémů.

 

- Co uvidíme kromě herců na jevišti?

 

Důležitou roli sehraje kukuřice a podstatnou rekvizitou je kufr, který s sebou nosí hlavní postava a je plný překvapení.

 

- Hlavní postava hodně cestuje?

 

Hlavní postava se vrací po šesti letech do rodného zapadákova. To, že chodí s kufrem, symbolizuje, že je stále na odchodu a nemůže najít klid a místo, kde se zastaví.

 

- Hra o hledání?

 

O hledání partnera, lásky, vnitřního klidu, smíření se s minulostí.

 

- Dopadne to dobře?

 

Ta hra má ještě jednu důležitou rekvizitu, a to je revolver. Jak říkají Rusové, když se v první půlce hry objeví revolver, tak je jisté, že se z něj na konci hry musí vystřelit. Pracujeme s principem ruské rulety. Děj stavíme na napětí, kdy čekáme, co se stane a komu.

 

- Bude to hlavně napínavé, nebo zábavné?

 

Mělo by to být oboje. Je to groteska, takže tam bude spousta úsměvných momentů. Není to ale jen lehká komedie o ničem, má to propady do hlubších vrstev postav a vztahů.

 

- Jak hra vznikala?

 

Napsal jsem ji s pomocí dramaturga Antonína Dvořáka. Nejdůležitějším inspiračním zdrojem jsou hry Antona Pavloviče Čechova. Jeho nejdůležitější hry jsou komedie, ale řeší se tam i tragické zápletky a momenty.

 

- Kdo v ní hraje?

 

Hlavní roli Johnnyho ztvárňuje Ivan Dejmal z Národního divadla Moravskoslezského. Petr Sedláček ze souboru Staré arény hraje jeho otravného bratrance jménem Mike. Je to takový šílenec, moje velmi oblíbená postava. V roli slepé dívky Polly uvidíme Janu Mudrákovou. Dívku Lilly ztvárnila Anna Polcrová a Grace, její nevlastní matku, Miroslava Georgievová.

 

-SM-

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2020 Stará aréna

kudyznudy_logo.png