STUDIO KAREL/ říjnový program

Světové klasiky

Středa 6. 11.

León

Francie, 1994, 105 min
Film v původním znění s českými titulky.

Strhující thriller o dvanáctileté dívce, která osudově zasáhne do života stárnoucího profesionálního zabijáka. Neobyčejný milostný příběh profesionálního vraha a mladé dívky. Leon je nájemný vrah, člověk, kterého nedokáže nic zastavit před splněním úlohy. Do jeho života vstoupí 12-letá Mathilda. Rodina nevinné Mathildy byla vyvražděná zkorumpovaným policajtem a ona se rozhodla pro krutou pomstu.

Středa 13. 11.

Burn After Reading

Francie, 2008, 92 min
Film v původním znění s českými titulky.

Hollywoodské hvězdy George Clooney, John Malkovich a Brad Pitt se setkávají pod režijním vedením Ethana a Joela Coenových (Tahle země není pro starý) v netradiční černé špionážní komedii, v níž ukradený rukopis spustí lavinu neuvěřitelných událostí.

Středa 20. 11.

Donnie Darko

USA, 2001, 113 min
Film v původním znění s českými titulky.

Někdo by si mohl myslet, že Donnie Darko je typický puberťák. Jenže Donnie je zklamaný kluk, trpící vizemi o obrovském králíkovi, který se ho snaží dostat pod svůj zničující vliv. Aby tomu zabránil, dopustí se činů, které ho přivedou až na psychoterapii. Přežije nesnáze středoškolského života i lásky a unikne bizarní smrti, která mu hrozí při pádu motoru z letadla. Donnie bojuje se svými démony, v přeneseném i skutečném slova smyslu, a prožívá příběhy, související s putováním v čase, s fundamentalistickými guru, osudem i machinacemi s vesmírem.

Středa 27. 11.

Sphere

USA, 1998, 127 min

Film v původním znění s českými titulky.

Doktor psychologie Norman Goodman je stejně jako další povolán k neobvyklému případu. V mořských hlubinách byla objevena obří kosmická loď, která tam podle množství korálů usazených na trupu klesla zhruba před třemi sty léty. Goodman, který kdysi pro vládu zpracoval směrnice, jak se chovat při setkání s mimozemskou civilizací, je pověřen vedením skupiny, která má do lodi proniknout, prozkoumat ji, popřípadě navázat kontakt s její posádkou. Když proniknou dovnitř, překvapeně zjistí, že jde o americkou kosmickou loď, pocházející nejspíše z budoucnosti.

kontakty

odborné úvody k projekcím/

Radim Mitura

radim.mitura@gmail.com

Sabina Rakošánová

sabina.rakosanova01@gmail.com

biograf se zážitkem

Biograf Studio Karel vznikl roku 2012 ve Staré aréně Ostrava. Název dostal podle ostravského rodáka a filmaře Karla Reisze, který v tomto domě vyrůstal.

Každou středu se divadelní sál Staré arény promění v biograf, ve kterém promítáme filmy vesměs od společností Artcam, Aerofilms, AČFK nebo Eurofilms. Studio Karel je sice biografem poněkud punkovým, zato vás však zavede do magického a zároveň příjemně domáckého divadelního prostředí

a před každou filmovou projekcí vás čeká krátký úvod k filmu.

Vstupné /až na některé možné výjimky/ činí 80 korun.

Je také možné domluvit si u nás školní filmové projekce doplněné odbornou přednáškou a diskuzí o filmu.

 

Nebuďte sami, přijďte za Karlem /a za námi/.

STUDIO KAREL/ trailery na promítané filmy 

© 2018 Stará aréna

kudyznudy_logo.png